Zaburzenia mowy, drętwienie palców i problemy z koncentracją po zabiegu wymiany biodra

Witam. Ok. dwa miesięce temu ojcie przeszedł zabieg wymiany biodra. Znieczulenie miejscowe. Ojciec jest po chemioterapii, ma przerzuty na płuca, choroba na razie jest zatrzymana lub spowolniona. Przez ok 2 tygodnie od operacji miał problemy z oddychaniem i ogólnie jego forma była słaba. Po wyjściu ze szpitala zauważyliśmy, że ma coraz wieksze zaburzenia mowy, drętwienie palców, problemy z koncentr. Z czego to może wynika i co w takiej sytuacji możemy zrobić. Dziękuję za pomoc.

Być może część objawów wynika z polineuropatii. To dosyć częste powikłanie chemioterapia, lub stanowi element całości obrazu jakim jest choroba nowotworowa tzw zespół paranowotworowy.
Proponuję konsultacje neurologiczną

Witam!
Obawiam się, że ta choroba nowotworowa nie jest wcale zatrzymana. Zresztą te problemy z oddychaniem też mogą mieć w tym swój udział, ponieważ niedotleniony mózg nie działa tak jak powinien. Proponuję najpierw zrobić CT głowy i podstawowe badania takie jak morfologia, badanie równowagi kwasowo-zasadowej, jonogram i udać się do lekarza internisty. Jeżeli są przerzuty dalej w OUN to mają państwo dwa wyjścia albo zrobić wszystko albo zgoła zostawić w świętym spokoju.
Pozdrawiam.