Zasłabnięcia, przyspieszony puls i uczucie bólu płuc

Witam ! Jestem kobietą, mam 31 lat. Pojawiły się u mnie zasłabnięcia (nie doszło do utraty przytomności), mam przy tym przyśpieszony puls i wrażenie bolących płuc (chociaż wiem, że nie są unerwione). Obawiając się zakrzepicy wykonałam następujące badania : D - dimer, PT, Wskaźnik PT, INR, APTT ; wszystkie te wyniki są w normie. Miałam wykonane także EKG, wynik był prawidłowy. Moje pytanie jest takie - czy mimo tego mogę mieć chorobę zatorową ? Jakie badania zrobić aby ją całkowicie wykluczyć ?

Przecież nie ma pani objawów zatorowości płucnej wiec po co maltretować się niepotrzebnymi badaniami? Jeśli nie ma objawów i wyraźnych czynników predysponujących ( niedawna operacja w obrębie miednicy mniejszej, zakrzepowe zapalenie naczyń kończyn dolnych) wtedy nie wykonujemy diagnostyki. Jeśli w jakiś sposób zaniepokoiła się pani, to wykonane badania są wystarczające, żeby wykluczyć zatorowość płucną.