Zażycie tabletki po stosunku i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a brak okresu

Witam, 2 tygodnie przed okresem wzięłam tabletke po stosunku (ESCAP..), bo nie było żadnego zabezpieczenia. 13 lipca powinien pojawić się okres - pojawiły się 2 dni plamień gdzie w drugim dniu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne pierwsze opakowanie od dłuższego czasu. Niestety plamienia nie zmieniły się w okres a nawet plamienia zanikły i tak jest do dziś i do dziś biore tabletki antykoncepcyjne. Moje pytanie czy dobrze robie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że pierwszą tabletkę przyjęła Pani drugiego dnia krwawienia. Oznacza to, że powinna pani pamiętać o dodatkowej metodzie zabezpieczającej przez pierwsze 7 dni stosowania antykoncepcji hormonalnej. Po drugie fakt, że plamienia zanikły jest skutkiem zażywanych tabletek antykoncepcyjnych - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.