Zbyt okrągły brzuch

Mam 13 lat i ważę 50 kg przy wzroście 160 cm. Mój brzuch moim zdaniem jest za okrągły. Zależy mi na dobrej diecie przedewszystkim jak jeść zdrowo?
13 LAT ponad rok temu

Witam,
Zacznij od tego aby jeść regularnie małe porcje, myślę, że w Twoim przypadku może być pomocna dieta garstkowa. Opiera się ona na zjadaniu porcji posiłków wielkości Twojej garści. Warto wprowadzić ćwiczenia na mięśnie brzucha. Musisz mieć świadomość, że wygląd brzucha zależy od budowy ciała i nie każda kobieta może mieć idealnie płaski brzuch.
Pozdrawiam
Edyta Obolewicz

Witam. Dieta nie jest Ci potrzebna, ale warto abyś zaczęła odżywiać się zdrowo i prawidłowo – nie ograniczać kalorii, a wprowadzić nowe zasady do swojego sposobu żywienia. Powinniśmy jeść regularnie, co około 3 godziny, do 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie. W ten sposób zapewnimy stały dopływ energii do naszego organizmu, która zostanie wykorzystana, a nie przekształcona w tkankę tłuszczową, jak to się dzieje gdy zjadamy 2-3 wielkie posiłki w ciągu dnia. Gdy nie myślimy o jedzeniu i robimy to mimochodem często jemy znacznie większe porcje, bardziej kalorycznego jedzenia. Posiłek należy jeść przy stole, zjeść tyle ile mieliśmy zamiar i wstać od stołu. Należy jeść wolno, dzięki temu szybciej będziemy czuli się nasyceni.
Dieta powinna być urozmaicona i zawierać produkty z wszystkich grup żywności: produkty z pełnego ziarna (pieczywo pełnoziarniste, ryż dziki, brązowy, pełnoziarnisty, kasze, makaron pełnoziarnisty, gryczany, otręby pszenne, płatki owsiane, żytnie itp.), warzywa, owoce (zwłaszcza po treningu w celu uzupełnienia energii), produkty mleczne (najlepiej półtłuste – unikać należy produktów pełnotłustych – sera twarogowego tłustego, śmietany, serów topionych, serów żółtych, serów typu fromage, serów pleśniowych), chude mięso (drób, chude części wołowiny, wędliny drobiowe), warzywa strączkowe (także makaron sojowy), jaja, oleje roślinne, orzechy i nasiona. Potrawy powinny być pieczone, gotowane (także na parze), grillowane na patelni grillowej czy duszone. Należy unikać smażenia (zwłaszcza na tłuszczu).
Co ważne, nie należy stawiać sobie sztywnych reguł związanych z jedzeniem i ćwiczeniami. Najlepiej być elastycznym i nigdy nie czuć się winnym, jeśli czasem zjemy coś bardziej kalorycznego bądź niezdrowego (byle nie weszło to w nawyk).
Pamiętaj też o regularnych i częstych ćwiczeniach.
Pozdrawiam.