Zdiagnozowana chipertrojglicerydemia u 30-latka

Witam. Jestem mężczyzną, mam 30 lat. Od 2 lat mam zdiagnozowana chipertrojglicerydemie. Mimo przyjmowania leków takich jak lipanhyl i torwakard 40 mg , nie ma poprawy. Trojglicerydy ostatnio miałem 31,05 i doszło do zapalenia trzustki, już któregoś z kolei. Prawdopodobnie te trojglicerydy mam genetycznie. Proszę o poradę, gdzie najlepiej się leczyć? lecze się w krakowie na ul. kopernika , pani doktor rok temu pobrala mi krew na genetyke, ale jeszcze jej nie zrobiono. Ostatnio usłyszałem, że są leki dobrane do pacjenta właśnie pod katem badań genetycznych, czy to prawda? Proszę o poradę, bo chodzę od lekarza do lekarza i pomimo diety, efektów nie ma.

Szanowny Panie, pierwsze pytanie zadam o dietę. Pisze Pan, że nie ma poprawy mimo diety. A jaka to dieta? Bo to jest zdjae się kluczowe w tym przypadku. Zaczęłabym od włączenia do diety warzyw, ryb i owoców morza, a także od wykluczenia - uwaga: wszelkiej formy cukru i ZBÓŻ, zwłaszcza produktów zbożowych wysoko przetworzonych (jak biały chleb i wszelkie wyroby paczkowane) oraz wszelkiej margaryny. Może pozostać chleb żytni na zakwasie i kasza gryczana. Jeśli te proste porady nie wystarczą zapraszam na konsultację