Zgaga i bóle klatki piersiowej

Witam!Od grudnia choruje najpierw zaczelo sie od zgagi potem przyszly bole klatki piersiowej i kaszel.Mialam robiona morfologie wszystko dobrze usg jamy brzusznej nic nie wykazalo.Dwa tygodnie temu mialam gastroskopie bylam pewna ze to refluks ale lekarz stwierdzil ze to nie refluks i przepisal mi omeprazol 40 mg na 2 tyg.Prosze mi napisac co mi jest mam typowe objawy refluksu odbijanie od rana kaszel i oczywiscie ten potworny bol w plecach?Jak dlugo musze brac omeprazol zeby poczuc sie lepiej?

Szanowna Pani, objawy, o których Pan mówi mogą świadczyć o tzw . depresji maskowanej, w której na plan pierwszy wychodzą objawy somatyczne. Warto, aby skonsultowała się Pani z psychoterapeutą, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii. Terapia w podejściu Metasystemowym byłaby dla Pani bardzo pomocna. Odsyłam również do lektury książki Andrzeja Nehrebeckiego "Miłość zaklęta w chorobie". Adresy zaufanych specjalistów w wo. Śląskim znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej