Zgrubienia w piersi przed miesiączką a rak piersi u mamy

Witam Mama w wieku 49 zachorowała na raka piersi-2 lata temu. Ja mam 30 lat.Przyznaję, że od czasu jej choroby mam skrzywienie, że i mnie w każdej chwili może coś zaatakować.Mam 2 małych dzieci stąd moje obawy.Co m-c przed okresem mam w tych samych miejscach,na obu piersiach bardzo bolesne i duże "zgrubienia", żeby nie nazwać tego guzkami. 1x roku chodzę na bezpłatne badania piersi z progr. nfz- wychodzi, że u mnie wszystko ok póki co. Podobno przed okresem zmiany są normalne, ale czy aż takie?
30 LAT ponad rok temu

Jeśli w badaniach obrazowych nie stwierdzono patologii to proszę się
nie denerwować. Wydaje się że wskazana byłaby konsultacja genetyka
i ewentulane badanie w kierunku mutacji BRCA1

Czy mama ma zrobioną genetykę BRC jest to gen uszkodzony
powodujący raka piersi między innymi.Badania robią w Instytucie
onkologii.Badania genetyczne powinna zrobić pani o mama., wtedy
będzie więcej wiadomo.Oczywiście brak uszkodzonego genu nie wy
klucza systematycznej kontroli.Najlepiej badać piersi po miesiączce
w 6-7 dniu i wykonać USG piersi po miesiączce.