Zimne ręce i stopy, kołatania serca, problemy ze snem

Witam odebrałam dziś wyniki badan hormonów tarczycy. TSH 1,030 mU/L zakres referencyjny 0,550 — 4,780 i ft4 1,32 ng/dL zakres referencyjny 0,89 — 1,76. Czy wyniki są w porządku? Dodam ze mam objawy typu zimne ręce i stopy, kołatania serca, problemy ze snem, przybieranie na wadze, drażliwośc i nerwowośc, niereguralne miesiączki,drżenie rąk i zaparcia, spłycenie oddechu.

Dzień dobry. Wyniki badań hormonalnych są prawidłowe. Powinna Pani zgłosić się do lekarza, który dokładnie Panią zbada i zbierze wywiad chorobowy. Konieczne wydają się dodatkowe badania celem ustalenia przyczyny wymienianych przez Panią dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz