Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a stosunek bez innego zabezpieczenia

Witam, stosuje Syndi-35 i wzięłam już 7 pierwszych tabletek. Na początku brałam je rano -ok 7- pierwsze kilka ale później zmieniłam godzinę na wieczorną ok.19 przez wygodne. 8 dnia stosowania miałam stosunek bez innego zabezpieczenia. czy zmiana godzin stosowania zaburzyła ochronę antykoncepcyjną? proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie nie ma powodów do obaw. Co prawda można uznać iż opóźnienie miało miejsce w tym przypadku jednak nie było większe niż 12h.