Zmiana preparatu antykoncepcyjnego a słabe krwawienie

Witam! Od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, było to Syndi-35. Brałam je jako środek antykoncepcyjny oraz na poprawę stanu skóry. Pani ginekolog stwierdziła, że po znacznej poprawie nie muszę już ich brać i zmieniła na tabletki Atywia. Dwa ostatnie opakowania Syndi-35 brałam bez przerwy, potem zrobiłam przerwę i zaczęłam brać nowe tabletki. 06 września skończyło mi się opakowanie a 09 września wystąpiło normalne krwawienie z odstawienia. Następnego dnia krwawienie było dużo słabsze a już dnia trzeciego wystąpiło tylko słabe plamienie. Dodam, że wcześniej krwawienie występowało w 4-tym dniu przerwy a teraz wystąpiło w 3-cim oraz wcześniejsze krwawienia były bardziej obfite oraz trwały ok 6-7 dni. Tabletki przyjmowałam regularnie o tej samej porze oraz nie wystąpiła biegunka ani wymioty, nie biorę też innych leków ani antybiotyków. Czy to może być wina zmiany tabletek? Czy wszystko jest w porządku czy raczej tak nie powinno być? Jutro (13 września) mam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania i teraz nie wiem czy powinnam ją zażyć? Co powinnam zrobić? Proszę o dokładną odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Uważam, że to skąpe krwawienie z odstawienia jest efektem zmiany preparatu, przy Atywi mogą występować skąpe krwawienia, dlatego nie ma powodu do niepokoju. Proszę normalnie od jutra rozpocząć nowe opakowanie. A podczas następnej wizyty u ginekologa można wspomnieć o tych bardziej skąpych krwawieniach. Pozdrawiam