Zmiana tabletek, jak postąpić?

Witam serdecznie. Moje pytanie jest związane ze zmianą tabletek. Przez rok brałam jedne tabletki, ale po nich przytyłam (75kg) i mój lekarz stwierdził, że już mnie nie chronią odpowiednio ponieważ na USG wyszedł pęcherzyk 16mm i zmienił mi tabletki na inne. Chciałam się dowiedzieć, czy nowe powinnam zażyć normalnie po 7-dniowej przerwie? Czy od pierwszej tabletki będę chroniona przed ciążą, czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jako, że oba środki antykoncepcyjne są preparatami dwuskładnikowymi stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji w czasie 7dniowej przerwy, jak i przez pierwsze 7 dni nowego blistra nie jest konieczne. Skuteczność antykoncepcyjna powinna zostać zachowana.
Pozdrawiam