Zwymiotowanie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej i ośmiodniowa przerwa

Witam, mam 22 lata i chciała bym się dowiedzieć, jeżeli przyjmuję tabletki antykoncepcyjne przez 21 dni (ostatnią tabletkę zwymiotowałam) zrobiłam przerwę zamiast 7 dniowej zrobiłam przerwę 8 dni i dzisiaj o 11 zażyłam tabletkę, czy będą z tego jakieś większe konsekwencje ? Czy nic się nie stało i wszystko będzie w porządku jeżeli będę brać tabletki regularnie ? Z góry dziękuje za opowiedź

Witam serdecznie. W takiej sytuacji ochrona antykoncepcyjna może być zachwiana. Warto stosując dalej antykoncepcję zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą przez 14 dni.