Alergia krzyżowa u 22-latka

Kiedy i w jaki sposób radzić sobie z alergią krzyżową, gdy ma się zdiagnozowaną pyłkowice (najbardziej na brzoze)A więc reakcja krzyżowa jest z prawie 20 produktami. Nie sposób ich wyeliminować z diety, bo są to np. jabłka, marchew i wiele innych. Zaznaczam, ze nie jestem uczulony na żaden pokarm (miałem testy robione) a jednak reakcja krzyżowa występuje. Jak sobie z tym poradzić? Czy są naturalne metody na walke z alergią ów wymienioną? Proszę tylko nie odpisywać, że należy brać antyhistaminiki

Witam,

Nie mogę poradzić nic innego jak unikanie tych produktów w czasie największego pylenia (od połowy kwietnia do końca maja). Należy wtedy również ograniczyć spożycie produktów bogatych w histaminę: czerwone wino i wina musujące, sery, surowe kiełbasy (np. salami, wędzony boczek), owoce morza, ryby, kapustę kiszoną, niektóre warzywa, czekolada,. pomidory, szpinak, bakłażany. A także produkty stymulujące wydzielanie histaminy: kakao, niektóre owoce, np. truskawki, owoce cytrusowe, ananas, kiwi, pieczarki, orzechy - wtedy reakcja alergiczna będzie łagodniejsza.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

info@klinikazywienia.pl