Biegunki, wzdęcia po zjedzeniu produktów na bazie mąki pszennej

Witam, od pewnego czasu po zjedzeniu niektórych produktów na bazie mąki pszennej, szpinaku, kukurydzy i papryki mam problemy żołądkowe, tzn. biegunki, wzdęcia, oraz bardzo często ból żołądka. Czy to może być początek alergii pokarmowej? Jakie badania powinnam wykonać, aby mieć pewność, że jednak jest wszystko w porządku? Z góry dziękuję za odpowiedź, Agnieszka

Witam. Opisane objawy mogą być zarówno wynikiem nadwrażliwości pokarmowej jak i czynnościowych zaburzeń pracy przewodu pokarmowego. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie dokładnego badania fizykalnego oraz zebranie wywiadu. Sugeruję konsultację z lekarzem poz lub gastroenterologiem.