Bóle brzucha z prawej strony na wysokości pępka

Dzien dobry, mam 22 lata i od tygodnia boli mnie brzuch z prawej strony na wysokosci pepka dodatkowo odbija mi sie po kazdym posilku czy napoju, czulam przez 2dni bol w mostku. Badania krwi OB i CRP sa dobre , USG rowniez. Lekarz stwierdzil podraznione jelita i zapisal nospe oraz lactostad . co jesli bol ciagle jest tylko troche mniejszy? Prosze o pomoc

Dzień dobry,

Trudno postawić diagnozę bez zbadania Pani. Powinna Pani jeszcze ew. na wszelki wypadek wykonać oznaczenia stężenia bilirubina, ALAT, ASPAT we krwi. Jeśli ma Pani "stolce tłuszczowe", warto również sprawdzić amylazę i lipazę we krwi. Niewykluczone, że objawy złagodziłby jakiś lek z grupy blokerów pompy protonowej, które hamują wydzielanie kwasu solnego i tym samym ułatwiają wygojenie się podrażnionej śluzówki żołądka i dwunastnicy, Na noc warto wypić siemię lniane. Jeśli nie ma Pani uczulenia, to polecam również napar z rumianku - działa przeciwzapalnie i rozkurczowo. Jeśli objawy będą się utrzymywały powinna udać się Pani do dobrego specjalisty chorób wewnętrznych lub gastrologa. Bardzo istotne jest w takim przypadku badanie fizykalne i dokładnie zebrany wywiad.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz