Choroby gardła, refluks przełyku i bóle węzłów chłonnych pod pachami

Od zeszlego roku choruje na gardlo,na poczatku tego roku mialam diete przeciwgrzybiczna-jednak to usunelo tylko zmeczenie,bol gardla po zalozeniu kamerki tylko do gardla pokazal refluks.(Przebywam w Anglii)biore obecnie leki,bol ustapil ale wciaz mam problemy z gardlem do tego doszly bole wezlow chlonnych pod pachami(wyczuwalny jest bolacy caly czas guzek pod prawa pacha).Co mi moze byc-i jakie badania powinnam sobie zrobic.Juz nie mam sily -nie moge wzmocnic odpornosci,nie moge jesc.

Dzień dobry,

Koniecznie powinna Pani wprowadzić odpowiednią dietę - łatwostrawną z ograniczeniem substancji wzmagających wydzielania soku żołądkowego. Dodatkowo zaleca się nie spożywanie pokarmów na 3 godziny przed snem, a pozycja snu powinna być półleżąca. Należy posiłki jest często a o małej objętości.
Należy zadbać o błonę śluzową przewodu pokarmowego i gardła, w tym celu powinna Pani codzienne wypijać 2 szklanki naparu lnu zmielonego. Przed snem zaleca się rozgryzanie 1 kapsułki witaminy A+E lub A+D. Ponadto podczas psiłków należy przyjmować tran - płynny lub w kapsułkach. Kwasy omega-3 i witamina D zawarta w organizmie poprawiają odporność i korzystnie wpływają (wspomagają gojenie) nabłonków.