Co może znaczyć mój stan psychiczny?

Dzień dobry. Nie wiem jak opisać mój problem. Mam 22 lata. Studiuję. W tym roku postanowiłam spróbować studiować jednocześnie 3 kierunki. Z jednego zrezygnowałam kilka dni przed sesją bo byłam zmęczona i trochę stchórzyłam. Stawiam sobie wysokie wymagania i balam sie slabych stopni. Ponadto moj stan psychiczny ostatnio się pogarszał. Ale najgorzej się czułam po tej sytuacji. Trwa to już miesiąc. Objawy są takie: nie mam ochoty niczego robić co do tej pory sprawiało mi przyjemność, uwielbiałam się uczyć, osiagalam sukcesy a teraz czuję się niekompetentna. Doszlo do tego że mam myśli samobójcze, problemy ze snem : albo bezsenność, sen krótki z koszmarami (w których najczęściej ktoś próbuje mnie zabić) albo sen nadmierny, do tego bóle głowy, bardzo silne, głównie w skroni. Brak koncentracji, nie mogę się skupić na tym co robię. Odczuwam żal, bardzo często płacze. Odczuwam poczucie beznadziei. Jak przyjdzie mi to dawne uczucie mobilizacji i zadowolenia to trwa dosłownie chwilę, a po tym czuję się jeszcze gorzej. Mam chwile zadowolenia z siebie, cieszę się kiedy bawię się z psem, czasem się śmieje, żartuje więc wydaje mi się że powinnam wykluczyć depresję. Ale nie wiem jak sobie pomóc. Nie mam w tej chwili środków na wizytę u lekarza. Wiem, że nie wolno diagnozować przez internet, ale może mała podpowiedź co to może być? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam. Proszę zgłosić się do poradni zdrowia spychicznego, gdzie uzyska Pani nieodpłatne wsparcie psychiatry i psychoterpaeuty.

Proszę poszukać psychoterapeuty psychodynamicznego.

Jest Pani młodą osobą, diagnozy (w psychoterapii) nie stawia się jednynie w oparciu o symptomy a w oparciu o wywiad strukturalny. Psychiatra postawi diagnozę ale nie jest ona tym samym, co diagnoza psychoterapeutyczna.

Stany depresyjne, których Pani doświadcza mogą stanowić efekt zarówno w sferze biologiczbej jak również fizycznej. Warto aby wykluczyć kwestie biologiczne, więc proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby zbadać podstawowe parametry krwi i hormonów

Pozdrawiam serdecznie