Co oznacza taki śluz?

Dzień dobry, 17 sierpnia uprawialiśmy z chłopkiem petting, jest on pewny że nie dotknął czubkiem penisa moich miejsc intymnych, ale ja obawiam się że w jakiś sposób preejakulat mógł się tam dostać (dodam że jestem dziewicą, miesiączkuje dosyć nieregularnie i mógł być to dzień blisko owulacji, w trakcie lub po) Wieczorem zauważyłam śluz biały, zbity, kremowy czy mógłby to być śluz niepłodny? Czy jest jakaś szansa na ciążę? Strasznie się boje, proszę o pomoc...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

śluz w takiej postaci, jaką Pani opisuje – kremowy, mętny, zbity, w kolorze białym lub żółtym – z zasady jest właśnie śluzem niepłodnym – pojawia się podczas wzrostu w organizmie progesteronu i uniemożliwia plemnikom wniknięcie do komórki jajowej, więc zarazem i zapłodnienie jest niemożliwe. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/metoda-obserwacji-sluzu.

Natomiast ryzyko zapłodnienia w opisanej przez Panią sytuacji wydaje się znikome, a nawet zerowe, więc prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw – w teorii petting jest formą rozładowania napięcia seksualnego bez ryzyka zajścia w ciążę. Dodatkowo wystąpienie preejakulatu nie jest pewnikiem, a tym bardziej jeśli nawet nie przypomina Pani sobie penetracji pochwy. Więcej o preejakulacie pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Proszę również pamiętać, że choć w płynie preejakulacyjnym faktycznie mogą znajdować się żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki, to jednak zbliżenie pomiędzy Panią a partnerem nie doprowadziło do wprowadzenia preejakulatu czy spermy w głąb dróg rodnych.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.