Co powoduje ból poniżej żeber u 31-latki?

Kobieta 31 lat. Coś mnie od jakichś 2 tygodni pobolewa w poniżej żeber z lewej strony. Zrobiłam usg jamy brzusznej i wyszło wszystko w porządku, ale jeszcze porobiłam badania z krwi tj. Crp, lipaza, amylaza bilirubina i ob... Zastanawiają mnie wyniki bo niby w normach, ale wszędzie jest napisane, że lipaza nie powinna przekroczyć 150 u/l u mnie wyszło 271 przy normach 27 - 300 u/l amylaza 77 przy normach 30 -110, bilirubina 0,7 przy 0,2 - 1,3 i crp 5 przy 0 - 10. Martwię się o tą lipazę :( czy to już zapalenie trzustki?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć