Czy kontyuować leczenie farmakologiczne rwy kulszowej?

Witam. Od początku lipca walczę z rwą kulszową. Byłem u neurologa, na podstawie zdjęcia RTG nie mam żadnych patologii. Przepisał mi Mydocalm i Biofenac. Oba leki dwa razy dziennie. Po miesiącu zażywania i serii masaży ból praktycznie zniknął. Zacząłem odstawiac lek, biorąc jedną tabletke dziennie. Ból nogi powrócił i czuję go przy siedzeniu czy też kichaniu i bieganiu. Mam pytanie, czy powinien kontynuować leczenie farmakologiczne?? Co może być przyczyną bólu bez leków?

Witam!
Ten ból może być "wzmocniony" napięciem emocjonalnym. Niektóre dokuczające nam bóle nie reagują na typowe środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a całkiem nieźle ustępują po nowoczesnych lekach przeciwdepresyjnych (SSRI). Oczywiście dobrze wzmocnić leczenie psychoterapią.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

W 90% przypadków, przyczyną rwy kulszowej jest uszkodzony krążek międzykręgowy (dysk). Objawy występujące podczas siedzenia, kichania, biegania uprawdopodobniają taką przyczynę. Przyjmowanie leków jedynie maskuje problem - nie leczy. Proponuję zainteresować się metodą McKenziego. Pozdrawiam