Czy leki na alergię i z grupy ssri mogą źle wpływać na samopoczucie?

Czy leki na alergię brane w dużej ilości mogą wpływać niekorzystnie na samopoczucie w połączeniu z lekami SSRI? Chodzi mi dokładnie o połączenie Loratadyny z Escitalopramem. Zauważyłam, że przy konieczności brania zwiększonej (podwójnej lub potrójnej) dawki leków na alegrię, moje samopoczucie znacznie spada, szczególnie rano, a przez większość dnia towarzyszy mi mocny ból głowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Loratadyna blokując receptory histaminowe ogranicza działanie histaminy, które nie polega jedynie na udziale w reakcjach alergicznych. Histamina jest przede wszystkim neuroprzekaźnikiem, który wpływa na zachowania seksualne, reakcje wzbudzenia, ciśnienie tętnicze krwi, mechanizm pragnienia i kontrolę wydzielania niektórych hormonów przedniego płata przysadki. Stosowanie loratadyny w dawkach przekraczających wytyczne zawarte w Charakterystyce Produktu Leczniczego dla tego środka farmakologicznego naraża Panią na nasilone działania niepożądane. Zalecam w opisanej przez Panią sytuacji przyjmowanie standardowych dawek loratadyny, dołączenie witaminy D3 w dawce od 2000j. do 4000j. na dobę, ponieważ znana jest jej pozytywna rola w leczeniu chorób alergicznych i konsultację z lekarzem specjalizującym się w dziedzinie alergologii celem znalezienia korzystniejszego rozwiązania, niż przyjmowanie podwójnej lub potrójnej dawki leków na alergię wobec doświadczanych przez Panią działań niepożądanych.