Czy mogę być w ciąży? Gdy zmieniałam tampona, miałam na rękach preejakulat partnera

Mam 21 lat , okres dostałam ostatnio 22 sierpnia. 26 sierpnia, przy wymianie tampona, miałam na rękach wydzielinę z penisa mojego partnera, chodzi mi o tą bezbarwną. Czy przy tej wymianie mogło dojść do zapłodnienia? Teraz okres mam dostać 19., lecz mam dziwne objawy, ciągle czyję gule w gardle, boli mnie podbrzusze, teraz mój śluz jest biały i taki suchy. Jeszcze 2 dni temu był przezroczysty albo lekko taki, jak kurze białko. Boje się, że mogło dojść do zapłodnienia przez moją głupotę. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych oraz mam nadżerkę. Proszę bardzo o odpowiedź, może po prostu sobie coś tylko "wkręcam". A i ten ból podbrzusza jest już jakiś tydzień.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

do zapłodnienia może dojść w trakcie stosunku płciowego, poprzez peting. W opisanej przez Ciebie sytuacji nie ma możliwości dostania się plemników do pochwy, zwłaszcza, że byłaś w trakcie okresu.

Co do opisanych przez Ciebie objawów wydzieliny - mogą one sugerować, że wówczas, gdy śluz przypominał "białko jaja kurzego" był to śluz płodny, zmienia się on wraz z trwaniem cyklu. W trakcie owulacji może pojawić się bolesność podbrzusza.

Warto jednak zglosić się do lekarza ginekologa w celu leczenia nadżerki, wyjaśnienia przyczyn bolesności podbrzusza i pewności wykluczenia ciąży.