Czy możliwa jest ciąża podczas uprawiania pettingu?

Witam. 12 tygodni temu uprawiałam peeting z moim chłopakiem. Nie miał wytrysku na mnie, nie uprawialiśmy seksu. Dotykał mnie tylko penisem w miejsce intymne. Jednak zaczęłam mieć wątpliwości bo słyszałam o wydzielinie z penisa przed wytryskiem. Miewam pobolewania w okolicach jajników, mam podwyższoną temperaturę do 37 stopni i mocno zaczerwienione wejście do pochwy. Nie miewam w ogóle nudności, ataków głodu ani senności. Jednak bardzo boję się że zaszłam w ciążę. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nie powinna się Pani niepokoić możliwością zajścia w ciążę- w tym przypadku jest ona naprawdę minimalna. Wymienione przez Panią objawy tym bardziej nie wskazują na ciążę. Oczywiście w każdej chwili może Pani wykonać test ciążowy, żeby całkowicie rozwiać wątpliwości. Jednakże ból w okolicy jajników i podwyższona temperatura mogą świadczyć o toczącym się w tym miejscu zapaleniu, którego nie wolno zlekceważyć. Jak zrozumiałam, nie współżyje Pani płciowo, dlatego prawdopodobieństwo takiego rozpoznania nie jest bardzo duże. Jeśli jednak bóle i temperatura będą się utrzymywać lub zwiększać, powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, aby wykonał odpowiednie badania. Stan podgorączkowy może też wynikać z infekcji w innym miejscu, np. w gardle lub zatokach, a ból jajnika może być spowodowany owulacją. Podrażnienie (zaczerwienienie) przedsionka pochwy może natomiast wynikać z zakażenia grzybiczego, rzęsistkiem pochwowym (czy występują również upławy?) albo być wynikiem noszenia bielizny ze sztucznego, drażniącego materiału. W każdym przypadku, jeśli objawy nadal się utrzymują, radzę udać się do lekarza. Pozdrawiam serdecznie!