Czy opóźnienie miesiączki wskazuje na ciążę?

Ostatni okres miałam od 29listopada 2022 do 3 grudnia 2022 21 dni odstępu następny okres 25 grudnia do 30 w styczniu miałam dostać 22 jest już 28 styczeń a miesiączki brak dotego mam wzdęty brzuch , robiłam testy i są negatywne , zaobserwowałam ze śluz jest kremowy mam uczucie jakby coś leciała ale nic nie ma więcej pije i częściej oddaje mocz od czasu do czasu pobolewa mnie brzuch i podbrzusze , zmiana nastroju , dodam że po ostatniej miesiączce współżyłam bez zabezpieczenia , dotej pory moje miesiączki byle regularne, moje cykle są od 23 -27 dodam że przez ponad pół roku z narzeczonym staraliśmy się ale nic z tego nie wyszło, więc nie wiem czy mam się cieszyć bo może być ciąża czy niepokoić bo coś jest nie tak, błagam o jak najszybszą odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu może wynikać, że kremowy śluz zwiastuje zbliżającą się menstruację. W tej fazie cyklu za sprawą zwiększonej produkcji progesteronu jest on bardziej gęsty i mniej przejrzysty.

Co do testów ciążowych strumieniowych, to należy je wykonać z użyciem porannego moczu i co najmniej 10 dni po stosunku. Dla pewności, jeżeli starają się Państwo o dziecko, można także wykonać test ciążowy z krwi, który będzie w stanie wykryć podwyższone stężenie Beta HCG.

Zalecamy, aby obserwowała Pani sytuację. W razie wątpliwości proszę się udać na wizytę do ginekologa. Pomoże on także przy planowaniu ciąży.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w naszych materiałach, do których odsyłam w linkach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/2-tygodniowe-opoznienie-miesiaczki-i-ciemnobrazowy-sluz-z-domieszka-krwi-a-ryzyko-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/sluz-przed-okresem-rola-wyglad-jak-obserwowac-ciaza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.