Czy po tabletce awaryjnej mogą wystąpić komplikacje związane z ciążą?

Witam. Mam pytanie. Jakiś czas temu brałam tabletkę "po". Musiałam. A teraz staramy się o dziecko, czy po takich tabletkach mogą wyjść komplikacje z zajściem w ciążę? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Lek, który Pani zażyła może powodować przemijające zaburzenia cyklu miesiączkowego. Jednak stan taki jest przejściowy. Nie powinna mieć Pani z tego powodu problemu z zajścia w ciążę.

Pozdrawiam