Czy przy tym wyniku B-HCG można już wykluczyć ciążę?

Witam mam ogromny problem ,będąc w 5 tygodniu połogu. 30 sierpnia..kochając się z mężem prezerwatywa zsunela się po wytrysku, w tym samym dniu zazylam escapelle, 4 września dostałam chyba miesiączkę, była bardzo obfita i trwała 7 dni (leciało mocno przez 4 dni) 16 września wykonałam badanie krwi Beta hcg które wyniosło <0,100. Czy ten wynik jest już wiarygodny i można wykluczyć ciążę? Teraz od 22. 09.do dzisiaj mam plamienia brązowe albo jasnoróżowe. Czy to może plamienia implantacyjne? Po takim czasie? Czy moze tabletka Espace namieszała? Odchodzę od zmysłów,strasznie się boję. Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podany przez Panią wynik jest wiarygodny i pozwala wykluczyć ewentualne zapłodnienie. Krwawienia oraz plamienia, których Pani doświadcza najprawdopodobniej są związane z zastosowaniem antykoncepcji awaryjnej. Mogą one się utrzymywać aż do kolejnego cyklu miesiączkowego.

Ponadto jest Pani świeżo po połogu, a po nim również menstruacje mogą jeszcze nie być regularne. Naszym zdaniem nie ma Pani powodów do obaw. Proszę się nie stresować.

Nasi specjaliści udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletka-escapelle-zawsze-dziala,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-escapelle-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-i-zastosowanie-escapelle-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.