Czy te problemy mogą mieć związek z nerwicą?

Witam dzisiaj mialam cisnienie 160/120 puls zaczelam sie dusic slabo mi sie robilo wzielam cardiol c, acard cisnienie skakalo puls niemalal dodam ze.mam merwice lekowa biore hydrokzyzyne.wezwali pogotowie przyjechalo po badaniach w karetce stwierdzili ze ok dodali mi 3 tabletki 25mg hydrokzyzyny (chociaz juz bralam swoja ).caly czas sie zle czuje cmi mnie w glowie czuje bol ucisk pod prawa piersia dretwieja mi usta rece.wzielam captopril niedawno bo znowu mialam wysokie cisnienie.prosze o pilna odp czy podczas miesiaczki i deszczog ej pogody nerwica moze sie tak nasilic ,czy te bole ,ucisk to od newricy czy atak moze trwac caly dzien nigdy tak az niemialam.
KOBIETA, 46 LAT 7 miesięcy temu

Witam! Każdy pretekst "jest dobry" do nasilenia lęku i niepokoju wewnętrznego. Układ krwionośny bardzo często jest "efektorem naszych emocji", tzn. zaburzenia nerwicowe mogą imitować każdy objaw choroby somatycznej i to zazwyczaj "ciężkiej". Z tego, co Pani opisuje, wnioskuję, że należy z większą pieczołowitością podejść zo zagadnień emocjonalnych. Przyjmowanie tabletek na zaburzenia nerwicowe jest jedynie leczeniem objawowym, czyli tłumi lub "usuwa" objaw choroby, nie wpływając na przyczynę. Konieczne jest, odpowiednio dobrane oddziaływanie przyczynowe, czyli psychoterapia. Działanie samych leków, często ma zjawisko wyczerpywania się ich skuteczności, a poza rym jest to substancja obca dla organizmu i prędzej, czy później należy ją odstawić. Podstawą leczenia zaburzeń emocjonalnych powinna być psychoterapia, najlepiej wsparta leczeniem farmakologicznym. Manifestacje somatyczne wyglądają groźnie z powodu lęku przed śmiercią lub ciężkim kalectwem i w tych momentach dobry efekt osiągamy podając leki p/lękowe. Reasumując: należy zweryfikować dotychczasowe leczenie zaburzeń nerwicowych. Powodzenia W. Łuczkowski.