Dlaczego często korzystam z toalety?

Witam. Mam 18 lat jestem aktywny fizycznie. Od grudnia zaobserwowałem u mnie zmiany w wyróżnianiu się. Potrafię korzystać z toalety nawet 5 razy dziennie. Przykładowo wstanę idę do toalety, stawiam stolca, a po 20 minutach muszę powtórzyć tą czynność. Dodatkowo mam wrażenie, że mój pęcherz jest bardziej wrażliwy. Byłem u lekarza dwukrotnie. Miałem robione USG, morfologie i badanie moczu. Wszystko było w normie. Od jakiegoś czasu doszły mi bezbolesne Kilkusekundowe pulsowania różnych mięśni. Najczęściej łydek i pośladków. Staram się dbać o swoje zdrowie i całą sytuację biorę na poważnie. Zdarza mi się googlować o chorobach 20 minut bez przerwy. Generalnie odczuwam stres. Od około 4 miesięcy zacząłem dosyć intensywnie ćwiczyć. Nigdy nie byłem w tak dobrej formie. Kondycja i mięśnie poszły w górę. Czytałem, że problemy jakie mam może powodować stwardnienie rozsiane dlatego się trochę obawiam. Co może mi delegać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pańskie dolegliwości mogą być na tle nerwowym, choć wskazane byłoby pogłębienie diagnostyki w kierunku chorób zapalnych jelit, a także IBS, czyli zespołu jelita drażliwego. Dolegliwość ta, często mająca źródło w nadmiernym stresie i chorobach takich jak nerwica czy depresja, może objawiać się nieuzasadnionymi problemami trawiennymi. Biegunka, wzdęcia, zaparcia czy zaparcia naprzemienne z rozwolnieniem, a także bóle brzucha to przykre dolegliwości nasilają się często w sytuacjach stresowych przy zaburzeniu IBS.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zespolu-jelita-drazliwego-sa-czesto-mylone-ze-stresem-zobacz-na-co-zwrocic-uwage.

Drżenia mięśni z kolei mogą wymagać wnikliwej diagnostyki, dlatego może Pan umówić się na wizytę u neurologa. Natomiast z uwagi na fakt, iż zwiększył Pan aktywność fizyczną, można domniemywać, że źródłem drżeń mięśni są niedobory minerałów i witamin, a także zaburzenia wodno-elektrolitowe. Proszę zwrócić uwagę, czy przyjmuje Pan odpowiednią do swojego wieku, płci i aktywności ilość wody, a także czy dieta jest odpowiednio zbilansowana. Zwłaszcza niedobory magnezu, ale także witamin z grupy B mogą powodować zaburzenia, o jakich Pan pisze.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.