Dlaczego mam wzdęty brzuch i luźne stolce?

Od kilku dni boli mnie brzuch. Cały czas Jest wzdęty. Stolce luźne i bardzo nieprzyjemnie pachną. Nie biorę leków Mam ostatnio dużo stresu. Jadłam ostatnio placki ziemniaczane domowe Często mam akie objawy Jak się pozbyć nadmiaru gazów Chodzi mi o dietę
KOBIETA, 23 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które Pani opisuje mogą mieć związek zarówno z nieodpowiednią dietą, jak i sytuacjami stresowymi, o których Pani wspomina. Jeśli domowe placki ziemniaczane były smażone na głębokim tłuszczu, to mogły być one po prostu ciężkostrawne, stąd uczucie wzdętego brzucha i gromadzących się gazów.

Nadmiaru gazów można pozbyć się przede wszystkim poprzez dietę. Wskazane jest spożywanie mniejszych porcji jedzenia, by nie obciążać żołądka. Ważne, aby jeść bez pośpiechu i pić duże ilości wody. O pomoc w ułożeniu lekkostrawnej diety warto poprosić dietetyka.

Więcej sposobów na wzdęty brzuch opisaliśmy w naszym artykule, który można znaleźć po kliknięciu w poniższy link:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-wzdecia.

O wzdęciach przeczyta Pani tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/wzdecia-brzucha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.