Dlaczego odczuwam dyskomfort podczas stosunku?

Chciałabym sie zapytać o dyskomfort który odczuwam podczas stosunku. Jest to niemile napierania na pęcherz przy każdej możliwej pozycji, a czasami na jelita. Jest to martwiącego gdyż pęcherz mam zawsze pusty przed stosunkiem i praktycznie nigdy nie miałam przyjemności z seksu co zaczyna burzyć moja relacje z partnerem. Przezylam więcej niż 2-3 stosunki, nie mam zapalenia pęcherza ani innych chorób układu płciowego, magnez stosuje regularnie, a penis mojego partnera nie posiada żadnych odchyleń.

Dzień dobry!

Jest to charakterystyczne odczucie w początkach życia seksualnego. Podczas stosunku drażnione jest ujście cewki moczowej, a w sąsiedztwie ścian pochwy znajduje się znajduje się dno pęcherza moczowego. Jego stymulowanie może dawać wrażenie parcia na mocz nawet przy pustym pęcherzu.

Uczucie to można także pomylić ze zbliżającym się orgazmem.

Bóle podbrzusza i ogólny dyskomfort może być związany także ze stresem, lękiem, martwieniem się o przebieg stosunku, brakiem dostatecznego podniecenia itp.

Zazwyczaj pomaga czas, cierpliwość, pozytywne nastawienie i eksperymentowanie podczas seksu, a także nie obawianie się ewentualnych "wpadek". Jeśli tak się nie stanie, warto skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem lub urologiem.

Pozdrawiam!