Interpretacja badania krwi 52-latka

Bardzo proszę o interpretację wyników (mężczyzna )gdzie parę czynników jak Leukocyty, RDW, Neutrofile, Eozynofile jest podwyższonych, a limfocyty obniżone. Leukocyty : 13,2 tys, RDW-SD : 51,6 fl RDW-CV : 15,0 % Neutrofile : 9,40 tys Limfocyty : 2,20 tys Monocyty : 0,97 tys Eozynofile : 0,64 tys Bazofile : 0 Neutrofile : 71,1 % Limfocyty : 16,6 % Monocyty : 7,3 % Eozynofile 4,8% Bazofile : 0,2 % Pozostałe w normie Badanie OB jest w normie wynosi : 3

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mówiąc ogólnie: podwyższony poziom leukocytów wraz ze zwiększeniem odsetka neutrofili najczęściej jest wynikiem infekcji bakteryjnej. Skoro aktualne OB wynosi 3 to być może infekcję przechodził Pan jakiś czas temu. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyników z Pana stanem zdrowia/historią choroby.