Jak pozbyć się takiej infekcji u dziecka?

Dzień dobry. Moja córka (9lat), od środy ma infekcje. Mały katar, który głównie ścieka do gardła oraz podrażnione nim gardło i gardłowy przeważnie suchy kaszel. Nic jej nie boli ( mięśnie, stawy, głowa). Z wtóru na środę miała 37 37,5 stopnia. Od środy rado temperatura w normie. Podajemy pastylki do ssania, w tym jednej z porostem islandzkim. Przypominam dziecku o popijaniu herbaty lub wody. Dajemy też aerozol na gardło. Dziś włączamy syrop na kaszel.nebulizacja solą fizjologiczna dwa razy dziennie. Dziecku oddycha się dobrze, ma dobry apetyt i wciągu dnia niezły humor. Żadnych światów przy oddychaniu. Ale martwi mnie ten kaszel, bo dziś już 4. Dzień a nic lepiej . W przeszłości żadnych stanów zapalnych oskrzeli czy tym bardziej płuc. Co jeszcze mogę zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli gęsty katar spływa dziecku do gardła, to może być przyczyną kaszlu i jest to naturalne zjawisko. Natomiast na pewno wydzielina podrażniająca gardło może być źródłem poważniejszych problemów, dlatego warto zadbać o stałe upłynnianie jej tak, by wypływała z nosa.

Na suchy kaszel może Pani również podawać dziecku syrop przeznaczony na tego typu dolegliwości, a także pamiętać o nawilżaniu pomieszczeń, w których przebywa dziecka. Dopóki jednak ogólny stan córki jest dobry, a jedyną konsekwencją kataru jest kaszel o małym nasileniu, wówczas nie ma potrzeby wprowadzania silnych leków przeciwkaszlowych czy antybiotyku.

Więcej informacji na temat kaszlu u dziecka odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kaszel-u-dziecka.

Proszę natomiast pamiętać, że utrzymujący się katar może wymagać wizyty u pediatry – bez zbadania dziecka, w tym osłuchania go i obejrzenia gardła, nie sposób postawić diagnozy czy zasugerować leczenia.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-nie-powinnismy-ignorowac-utrzymujacego-sie-kataru-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.