Jakie jest leczenie przy takim wyniku kolonoskopii?

Wyniki z kolonoskopi, z pierwszej rok temu wyszło rozpoznanie kliniczne colitis ulcerosa susp. Z histopatologi colitis chronica indeterminata. Wyniki z lutego rozpoznanie kliniczne colitis susp.rozpoznanie histopatologi 1 błona śluzowa jelita grubego bez cech rozrostu i dysplazji,2 błona śluzowa jelita grubego bez cech rozrostu i dysplazji. Dolegliwości to uczucie niepełnego wypróżnienia,zaparcia , ból w prawym podżebrze, skurcze brzucha.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z wyników badań może wynikać, że nie ma cech rozrostu i dysplazji w błonie śluzowej jelita grubego. Jednocześnie, wynik histopatologiczny sugeruje obecność colitis chronica indeterminata, co oznacza, że w jelicie może występować jakiś stan zapalny.

Dolegliwości, które Pani wskazała, w szczególności uczucie niepełnego wypróżnienia, zaparcia, ból w prawym podżebrzu i skurcze brzucha, mogą być związane z chorobą zapalną jelita grubego. Jednakże, dokładne przyczyny tych objawów powinny być ustalone przez lekarza prowadzącego na podstawie wyników badań i szczegółowego wywiadu medycznego.

Zalecamy skonsultowanie się z lekarzem gastroenterologiem w celu dokładnego omówienia wyników kolonoskopii i dalszych działań diagnostycznych oraz leczniczych. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań, takich jak badanie kału, badanie krwi czy tomografia komputerowa jamy brzusznej.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach, do których odsyłam w linkach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/colitis-chronica-indeterminata-w-wyniku-badania-histopatologicznego

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kolonoskopia-i-wynik-dwoch-wycinkow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.