Krwawienie po zażyciu tabletki awaryjnej

Witam! Mam mały problem i chciałam się dowiedzieć czym on może być spowodowany. Chodzi o to, że po współżyciu z moim chłopakiem pękła nam gumka. Podczas stosunku miałam dni niepłodne i chłopak doszedł poza mną. Stosunek odbył się pierwszego września, a ostatnia miesiączka trwała od 26 sierpnia do 30 sierpnia. Na drugi dzień rano udaliśmy się po receptę i tabletkę 72 po. Jej zażycie zniosłam bardzo dobrze, poza minimalnym plamieniem, o którym powiadomił mnie lekarz, nudności itp. nie występowały. Wczoraj wieczorem kładąc się spać dostałam jakby miesiączkę i dzisiejszy dzień też krwawię, nie mam pojęcia dlaczego, przecież od poprzedniej miesiączki minął tydzień. Czy jest to może spowodowane jakąś reakcją po zakończeniu działania tabletki? Czy może występuje takie krwawienie? Bo jeśli chodzi o moje objawy to czuję jakby powiększenie jajników, ale nie odczuwam bólu miesiączkowego w okolicach podbrzusza, a podczas miesiączek mam bardzo intensywny ból brzucha, więc nie mam pojęcia czy jest to tzw. "prawdziwa miesiączka". Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Krwawienie spowodowane jest wzięciem tabletki "po". Po wzięciu tabletki "po" często dochodzi do krwawienia - krwawienie jest jednym z najczęstszych jej działań ubocznych czy niepożądanych. Obecnie Pani organizm musi powrócić do naturalnej równowagi hormonalnej, co będzie się manifestować m.in. przez powrót regularnych miesiączek. Pozdrawiam serdecznie!