Wstrzymanie krwawienia po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam, ostatnio dostałam miesiączkę, przynajmniej na to wyglądało - miałam silny ból brzucha i lekkie krwawienie, i zażyłam moją pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Problem polega na tym, że miesiączka ustała. Nie było już nic następnego dnia, nie wiem co mam teraz robić.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Może Pani w dalszym ciągu zażywać tabletki. Jeśli krwawienie wystąpiło w czasie spodziewanej miesiączki, to możliwe, że jego szybki koniec wiązał się z rozpoczęciem zażywania antykoncepcji. Możliwa jest też inna przyczyna krwawienia, niezwiązana z hormonami. Dla pewności powinna Pani wstrzymać się od współżycia lub stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień stosowania tabletek. Po tygodniu antykoncepcja hormonalna zapewni Pani pełną ochronę bez względu na charakter krwawienia, którego Pani doświadczyła. Pozdrawiam serdecznie!