Na czym polegają testy lekowe?

Jestem kobietą, mam 44 lata. Od 30 lat jestem uczulona na NLP, dostaję obrzęku całego ciała, krtani, duszę się. Tak silnych objawów dostałam po lekach. Od 20 lat nie zażywam żadnych leków przy bólach, przeziębieniach ani innych chorobach, tylko czekam na samouzdrowienie, i męczę się. Lat przybywa i chorób, a ja nie mam, co zażyc. Myślałam, że chociaż na niektóre leki nie będę uczulona, ale z testów na krew wyszło, że jestem. Ostatnio zaczęłam brać leki na depresję i również dostałam uczulenia, ale tym razem tylko wsypkę, a po pryśnięciu jednym z leków na całym ciele miałam jeden płomień. Od 7 grudnia mam iść na tydzień do szpitala na testy lekowe, ale coraz bardziej się boję, że mi się coś przy nich stanie i nie będzie mni nikt w stanie odratować, i samej się skazywać na tak duszącą smierć. Nie wiem na czym te testy polegają, ale muszę podpisać zgodę. Mam takie pytanie: czy te testy są bezpieczne i na czym polegają? Co ze mną nie tak, że jestem uczulona na tyle leków? Pani alergolog, kiedy zapytałam ją o bezpieczeństwo testów, odpowiedziała mi: wcześniej czy póżniej umrzeć trzeb. Ja o tym dobrze wiem, ale wolałabym póżniej. Dziękuję za odpowiedż.

Witam!

Najprawdopodobniej chodzi tu o testy prowokacyjne. Polegają one na podawaniu lub powodowaniu kontaktu z różnymi substancjami w celu sprawdzenia, czy wywołują reakcję alergiczną. W Pani przypadku prawdopodobnie będą to różne leki.
Testy służą zidentyfikowaniu alergenów, czyli tych substancji, na które jest Pani uczulona. Jako że będą podawane Pani potencjalne "uczulacze", istnieje niebezpieczeństwo gwałtownej reakcji, ze wstrząsem anafilaktycznym włącznie. Nie napawa to otuchą, jednak proszę pamiętać, że dlatego testy wykonywane są wyłącznie w szpitalu, wyposażonym w odpowiednie zaplecze i wyszkolony personel przygotowany na zaistnienie takiej sytuacji i odpowiednią reakcję, czyli udzielenie fachowej pomocy.

Podsumowując, testy obarczone są ryzykiem, ale umożliwiają identyfikację rzeczywistych alergenów, co nie zawsze jest możliwe przy wykorzystaniu innego rodzaju testów alergicznych, m.in. skórnych czy z krwi, których wyniki nie zawsze pokrywaja się z reakcjami pacjenta.