Niedowaga u 17-latki

witam mam 17 lat 184 cm wzrosu i waze 72 kg dla niektorych to dobra waga ale ja widze sie chudym i takim sieczuje.Nie chce masy miesniowej tylko zwyklej masy.Chcialbym poprostu przytyc.A jem bardzo duzo.Potrafie zjesc posilem za 3 osoby.Czasem nie potrafie sie najesc i to nic nie daje
17 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Twój wskaźnik BMI wynosi 21.3. Oznacza to, że twoja waga w stosunku do wzrostu jest prawidłowa. Nie oznacza to jednak iż nie możesz przybrać nieco na wadze. Aby to uczynić warto do swoich posiłków wprowadzić większą ilość węglowodanów i tłuszczów. Niestety nie jest to ''dieta cud'' i nie zawsze przynosi ona założone efekty. Niekiedy organizm ma na tyle dobrą przemianę materii iż nie pozwala na odkładanie tkanki tłuszczowej w nadmiarze. Możesz także pozwolić sobie na większą aniżeli standardową dawkę słodyczy od czasu do czasu.