Niepokojące wyniki badania krwi a możliwość wykonania dodatkowych badań

Witam, Mam 35 lat i zrobiłem dzisiaj pełne badanie krwi: Morfologia, rozmaz, biochemia, oraz zawartość Na, K, Cl, Ca, Mg i jeszcze TSH, PSA, CRP. Zaw. wit. D3 będzie za 10 dni. Wyniki są następujące: HGB: 13,4g/dL (14-18); MCH 26,8pg (27-34); Granulocyty z jądrem podzielonym-27% (45-70); Limfocyty-71% (20-45); Monocyty-2% (3-8). Gdzie szukać przyczyny kiepskich wyników rozmazu? jakie dodatkowe badania zrobić aby dokładnie określić przyczynę problemu? Dziękuję za poświęcony czas i Pomoc.

To nie jest łatwa sprawa. Czasem nic się nie robi tylko obserwuje czyli wykonuje kontrolną morfologie. W pana przypadku jest niewielka niedokrwistość i możliwe że zaburzenia wzoru odsetkowego są z tym związane. Lekarz powinien szukać przyczyny niedokrwistości.