Nietolerancja glutenu a bolesność brzucha

Witam,chciałabym prosić o wskazówki co do moich dolegliwości. Mam 47 lat, cztery lata temu stwierdzono na podstawie badania gastroskopii celiakie nietolerancję na gluten.Badanie zleciła doktor hematolog z powodu niskiej hemoglobiny i wzdętego wiecznie brzucha. dietę rozpoczęłam natychmiast i wyniki były bardzo dobre tzn. hemoglobina, a ja jeśli choć odrobina glutenu była w jakimś produkcie to z bólu zwijałam się w kłębek pomagały 2 tabletki przeciwbólowe. Reaguję bólem ostatnio na inne rzeczy.

Renata GrzechociĹska

Trudno postawić diagnozę bez odpowiedniego wywiadu i badań dodatkowych. Jeżeli nie toleruje Pani również innych pokarmów proponuję skonsultować się z alergologiem lub gastrologiem.

Być może rozwinęła się u Pani nietolerancja na inne produkty. Najłatwiej to sprawdzić kupując test na nietolerancje pokarmowe koszt ok. 400 zł, który może wykonać Pani w domu (np. na www.profilaktyka-zdrowia.pl). Bada on 59 różnych , najczęściej jedzonych produktów i ew. czasowe wykluczenie da poprawę.
Proszę też dokładnie czytać etykiety, bo pochodne pszenicy znajdują się np. w przetworzonym nabiale i wędlinach.
W razie pytań zapraszam do kontaktu tel. 606 130 841

pozdrawiam, M. Mięsowicz
www.miesowicz.fitdietetyk.pl