półtora roku mam bardzo niski poziom cholesterolu

Mam 24 lata i od półtora roku mam bardzo niski poziom cholesterolu całkowitego i LDL (lipidogram pokazuje również zły balans LDL i HDL i trójglicerydów). Ostatnie badania: 2,45 cholesterol całkowity (norma 3-5). Niski poziom spowodowany jest rocznym stosowaniem diety wegańskiej. Od kiedy przestałam stosować tę dietę minął rok, w tym czasie pod kontrolą dietetyka znacznie zwiększyłam podaż tłuszczy zwierzęcych, ale wyniki nie poprawiły się ani trochę. Największym moim problemem jest pogłębiająca się nerwica i prawie zerowy poziom libido, codzienne zmęczenie. Dodam, że reszta wyników badań jest w normie. Byłam z wynikami u lekarza gastrologa, ale ten zbagatelizował niski poziom cholesterolu. Bardzo proszę o pomoc: do którego lekarza mogłabym się udać, aby zalecił dalszą diagnostykę i jakie to powinny być badania?

oczywiście potrzebna będzie głębsza diagnostyka. Poziom odżywienia widać już po morfologii z rozmazem, ale objawy, jakie Pani opisuje, mogą być związane niekoniecznie z cholesterolem, ale z poziomem wit D czy żelaza. Jeśli miałaby Pani ochotę chetnie przyglądnę się wynikom Pani badań. Proszę zajrzeć na www.przeciwwaga.pl