Problem ze snem u 53-letniej żony w okresie klimakterium

Proszę o pomoc. Moja żona ma 53 lata, od kilku miesięcy bardzo źle sypia (budzi się w nocy, poci się, raz zimno to raz gorąco), wygląda na osobę zmęczoną. wiem że związane to może być z przechodzeniem klimakterium. Leków hormonalnych boi się brać ponieważ 6 lat temu miała zgrubienie pod skórne koło pępka oraz zachodziło na węzły chłonne, zostało to zgrubienie za drugim razem usunięte (za pierwszym razem za mało wycięto) -były to komórki rakowe. Jak mogę pomóc swojej kochanej żonie proszę o pomoc

Witam Pana,

Jeśli hormonalna terapia zastępcza z róznych powodów nie jest możliwa, warto zatem ocenić wskazania do terapii farmakologicznej o profilu przeciwdepresyjno-nasennym. Najlepiej zasięgnąć porady psychiatry, który dobierze leki pod kątem uregulowania rytmu sen/czuwanie podczas najtrudniejszego okresu menopauzy. Objawy klimakterium bardzo często przypominają objawy depresji z bezsennością i pobudzeniem, a czasem oba te stany nakładają się na siebie w taki sposób, że trudno je odróżnić.

Pozdrawiam!

Witam, może Pan zamówić u mnie specjalne nagranie terapeutyczne, łagodnie wprowadzajęce w sen
i korygujące naturalny rytm snu. Najlepiej jeżeli się pan w tej sprawie skontaktuje ze mną przez
info@psychotherapie-live.de
Pozdrawiam serdecznie