Skoki ciśnienia, wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów, bóle kręgosłupa oraz duszności

Witam.Nie mam już siły chodzić po lekarzach,więc błagam o pomoc:(Od marca zaczęły się moje problemy ze zdrowiem:skoki ciśnienia,wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów(316 i 188),bóle kręgosłupa i klatki piersiowej,duszności.Cholesterol i trójglicerydy(206 i 100) zbiłam dietą-moim zdaniem te rzeczy są z tabletek antykoncepcyjnych.Koronografia wykluczyły problemy z sercem,gastroskopia-wszędzie czysto,bolerioza także odpadła,a bóle są nadal.Czy ze zmian zwyrodnieniowych mogą być takie hece?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W wieku 37 lat raczej nie podejrzewam zmian zwyrodnieniowych jako przyczyny dolegliwości bólowych (jeśli nie ma Pani znacznej nadwagi). Jeśli zauważa Pani związek między objawami, a tabletkami antykoncepcyjnymi, należy skonsultować się z ginekologiem, który podejmie decyzję o odstawieniu leków i poinformuje Panią o innych metodach regulacji poczęć.