Test ciążowy - czy mógł nie wykryć ciąży?

Witam. Mam 21 lat. na początku marca, między 2-3 tego roku współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Ostatnią miesiączkę miałam 13 marca. Zauważyłam powiększenie piersi oraz ich ból, ponadto brak miesiączki oraz mdłości. 16 kwietnia zrobiłam test ciążowy, jednak był negatywny. Czy to możliwe, że jestem w ciąży, a test tego nie wykrył? Proszę o jak najszybszą i fachową odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Testy ciążowe wykonywane z moczu są dodatnie zazwyczaj po około 10-14 dni od zapłodnienia. Natomiast te mierzone z krwi są dodatnie już po 7 dniach.

Biorąc pod uwagę, że nie stosowała Pani żadnego zabezpieczenia ciąża jest możliwa.

Uważam, że powinna Pani powtórzyć test ciążowy z moczu lub wykonać pomiar betaHCG z krwi.

Pozdrawiam!