Test na nietolerancję i alergię pokarmową

Witam,, mam problemy jelitowe zalecono wykonanie testu na nietolerancję i alergię pokarmową. W food detective wyszło mleko krowie, jaja, drodźe, ryby, pszenica i orzechy ziemne. Czy mam je odstawić? Czy warto zrobić panel alergenów pokarmowych? Swoją drogą uczulenie na pyłki i grzyby. Słyszałam o testach Imupro co jeszcze warto zbadać? Nie bardzo już wiem jakie badania do czego służą proszę o pomoc w wyborze i wyjaśnienia. Może warto skorzystać z porad dietetyka?

Nie ma sensu robić Imupro, jeśli zrobiła Pani Food detective - to podobne badania. Wykrywają nadwrażliwości pokarmowe czyli alergie IgG zależne - potocznie używana jest nazwa nietolerancje pokarmowe - ale nie jest to prawidłowe.
Testów jest kilka typów - nazwy zmieniają się zależnie od producenta , ale wykrywają to samo.
Panel pokarmowy IgE może Pani zrobić, chociaż najczęściej wychodzi ujemny. Osoby z alergią na pyłki częściej mają nadwrażliwości IgG zależne . Napisałam pracę dyplomową z tego zakresu, badania naukowe były i są prowadzone na świecie. Komfort życia po wprowadzeniu diety znacznie się poprawia, wszystkie objawy można w dużym stopniu wyeliminować lub zmniejszyć . Nietolerancja dotyczy sytuacji gdy organizm nie wytwarza lub wytwarza za mało enzymu trawiącego np. laktozę lub inne cukry i niestrawiony składnik powoduje objawy nietolerancji.

Inetgralną częścią terapii nadwrażliwości pokarmowych jest konsultacja z dietetykiem, więc proszę udać się z wynikiem do gabinetu dietetycznego. Specjalista pomaga wyeliminować alergizujące produkty na odpowiedni czas, samodzielnie jest to niezwykle trudne do wykonania.

Podaję mój e-mail , gdyby chciała Pani skonsultować wyniki: info@swiatdietetyki.pl

Pozdrawiam
Joanna Arciszewska - dietetyk

Dzień Dobry
Nietolerancja pokarmowa czyli opóźniona reakcja alergiczna typu trzeciego to coraz częstszy problem żywieniowy. Po wykonaniu testu, o którym Pani wspomina ważne jest by wyeliminować na pewien czas z diety wymienione produkty spożywcze ( na ile czasu zależy od intensywności reakcji oraz towarzyszących dolegliwości) i koniecznie wprowadzić do jadłospisu zamienniki produktów nietolerowanych, dostarczających odpowiednich składników odżywczych by nie doszło do niedoborów. Następny krok to sprawdzenie szczelności jelit i flory bakteryjnej i ich regeneracja. wazne jest rownież by mieć pewność, że nie mamy do czynienia z pseudonietolerancją spowodowana zagrzybieniem organizmu. Jeśli uzna Pani, iż potrzebuje pomocy specjalisty, który ma doświadczenie w tego typu problemach serdecznie zapraszam na indywidualną konsultację zdrowotno-dietetyczną w Gabinecie Dietoterapii. Konsultacja może być stacjonarna lub przez internet. Rejestracja poprzez stronę www.dieta.eko.org.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie.
Osobiście
mam doświadczenie w prowadzeniu diety na podstawie badania ImuPro,
które polecam. Nadwrażliwość pokarmowa opóźniona badana tym testem
wymaga wprowadzenia indywidualnie
dobranej diety. Korzystne jest również sprawdzenie przepuszczalności
jelita - ocena składu mikroflory jelit - może leżeć u przyczyny alergii.
Zachęcam Panią do konsultacji dietetycznej, na której dowie się Pani
dokładnie które produkty należy wykluczyć z diety,
a które można spożywać. Dietetyk powinien Pani przygotować dietę
eliminacyjno-rotacyjną na podstawie wyniku badania. Spowoduje to na
pewno większy komfort ze strony układu pokarmowego. Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej, w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351