Wydzielina z pochwy podczas stosowania pigułek

Witam! Mam osiemnaście lat, od roku stosuję antykoncepcję hormonalną - **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Przez cały ten okres nie pojawiała się u mnie wręcz żadna wydzielina - czasami podczas przerwy siedmiodniowej, przed miesiączką, było troszeczkę takiej białawej. Od kilku cykli (3 - 4) zaobserwowałam, że cały czas pojawia się biało-mleczna wydzielina - dzień w dzień, aż do okresu. Jest to mało komfortowe. Co się ze mną dzieje? Tabletki źle na mnie działają? Byłam u ginekologa ostatnio, powiedziałam, że mnie to niepokoi. Po zbadaniu powiedział, że to drobna infekcja, wypisał leki - przeszło. Zaczęłam nowe opakowanie i znowu jest to samo. Jeśli byłby to nawrót infekcji, to odczuwałabym ból, taki jak wcześniej, a nie boli mnie nic. Tylko ta biała wydzielina, której jest dosyć sporo... Co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najprawdopodobniej ponowne pojawienie się upławów świadczy o nawrocie infekcji, nawet jeśli nie towarzyszy im teraz ból. Antykoncepcja hormonalna sprzyja zakażeniom pochwy, szczególnie grzybiczym, które z kolei mają skłonność do nawrotów. Proszę udać się ponownie do lekarza, ponieważ konieczna będzie najpewniej ponowna kuracja, a jeśli to nie pomoże - być może również odstawienie tabletek.

Pozdrawiam!