Wyjaśnienie pojęcia derealizacji

Witam mam derealizacje prawie rok,nie rozumiem takiego podejścia do pacjenta jak ide do lekarza do żaden nie wie co to jest.Co to jest tak na serio ta derealizacja jakie zmiany zachodzą w mózgu? Mam zrobione TK i EEG i nic nie wykryło padaczka wykluczona.Z jednej strony słyszałem ze to spadek dopaminy i zwiekszenie adrenaliny i nierównowaga neuroprzekaźników w mózgu.Czy to prawda? Byłem u psychiatry tez maja wiedza na ten temat.

Derealizacja może być tez rozumiana jako zjawisko psychiczne związane z emocjami. Polega na nierealistycznym, odbiegającym od prawdziwego przeżywania siebie i świata (np. poczucie obcości ciała, wrażenie bycia kimś innym, nierealistyczne doświadczanie świata niebędące jednocześnie przeżyciem psychotycznym itp). Poszukiwanie wiedzy i wyjaśnień to jedno, ale zachęcam tez do pracy nad sobą i rozpoczęcia psychoterapii, która pomoże sobie poradzić ze stanami derealizacji.

Dzień dobry,

Proszę udać się do PSYCHOTERAPEUTY na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w PZP (w ramach NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.