Wyniki badania krwi u 38-latka

Witam Mam pytanie 15 stycznia trafilem na pogotowie tam wykonano mi testy krwi,bylo to wieczorem-glukoza=5,77.W piatek trafilem do szpitala po kilku dniach pobrano mi krew z palca,bylo to rano na czczo wynik 104. Po wyjsciu ze szpitala pani doktor w poradni pchp podala mi encorton(dawkowanie 3*1/2 oraz 3*1/4)Ostatnie badanie krwi z piatku 31 stycznia -glukoza na czczo 5,98;ob-16;crp-1,5 oraz tsh III - 0,359.Od pobytu schudlem okolo 7 kg,czuje sie inaczej niz zwykle,czuje niepokoj. Krzysztof

Witam! Podwyższony poziom glukozy najprawdopodobniej spowodowany jest przyjmowaniem kortykosteroidów. Poziom glukozy we krwi jest podniesiony nieznacznie i w trakcie kuracji encortonem nie ma znaczenia klinicznego. Nieznacznie obniżony poziom TSH może wiązać się nadczynnością tarczycy (a ta może powodować utratę masy ciała, kołatania serca oraz uczucie lęku) - w związku z czym proponuję oznaczyć stężenie wolnych hormonów tarczycy fT3 i fT4.