Z czego mogą wynikać takie wahania nastroju?

Dziendobry, przychodzę z pytaniem, ponieważ od około miesiąca leczę się setralina 50mg dziennie, po 2 tygodniach było już prawie całkiem okej, natomiast niedawno Ok. czwartego tygodnia znow zaczęły mi się wahania nastroju, piłem do tego czasu regularnie raz dziennie herbate z dziurawca, dopiero wczoraj z ciekawosci wpisałem czy można łączyć te dwie rzeczy i jak się okazało nie powinno się tego robić. Czy jest możliwość ze to herbata z dziurawca zaszkodziła w prawidłowym funkcjonowaniu leku i stad są te wahania nastrojów? Dodam ze biorę jeszcze hydroksyzyne, nie codziennie ale w razie potrzeby na spanie. Czy powinnienem zwiększyć dawkę serttaliny? Od dziś odstawiam dziurawca.

Witam Pana,

nastrój to jest stan, który zależy od tego - jakie emocje czujemy, są to doświadczenia subiektywne i racjonalne, nastrój zależy od czynników zewnętrznych i wewnętrznych, w regulacji nastroju uczestniczą obszary kory oraz ośrodki podkorowe, np.; ciało migdałowate, hipokamp, kora przedczołowa, wzgórze. W przypadku, kiedy zaburzona jest funkcja neuroprzekaźników; dopaminy, noradrenaliny oraz serotoniny obserwujemy obniżony nastrój i napęd, anhedonia, odczuwanie smutku, przygnębienie może być objawem depresji, wskazana jest szczegółowa diagnostyka i leczenie; farmakoterapia i psychoterapia - skuteczne podejście poznawczo - behawioralne.

z wyrazami szacunku, Bożena Waluś