8-dniowa przerwa w tabletkach

Witam, od roku biorę tabletki antykoncepcyjne w celu poprawy wyglądu cery, zatem znaczenie antykoncepcyjne nie jest dla mnie istotne. W 3 tygodniu brania tabletek miałam zatrucie pokarmowe i zwymiotowałam przyjętą tabletkę. Od razu wzięłam kolejną z blistra, co spowoduje jednak skrócenie okresu przyjmowania tabletek o jeden dzień, natomiast potem rozpoczęcie kolejnego blistra o 1 dzień wcześniej niż zwykle. Czy aby zachować ten sam dzień rozpoczęcia okresu mogę zrobić 8-dniową przerwę i zacząć kolejne opakowanie bez żadnych konsekwencji?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Rozpoczęcie nowego blistra w 8 dniu jej trwania zapewnia 100% ochronę przez cały cykl. Jeżeli nie zależy Ci na działaniu antykoncepcyjnym tabletek, możesz rozpocząć nowe opakowanie później. W innym przypadku niezbędne będzie stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 dni.
Pozdrawiam.