Amputacja trzonu macicy z powodu mięśniaków u 42-latki

Witam serdecznie Jestem 6 lat po amputacji trzonu macicy z powodu miesniakow od tej pory nie miesiaczkuje od 4 lat jestem w trakcje leczenia nowotworu piersi.Bylam na usg brzucha wykazalo pecherzyk 15 mm na lewym jajniku.Co to moze oznaczac i czy w moim przypadku wogole te jajniki potrzebne sa do dalszego funkcjonowania czy mogla bym je usunac zeby nie narazac jajnikow przy chorobie nowotworowej.Pozdrawiam

Jest Pani młodą kobietą, więc Pani jajniki nadal funkcjonują hormonalnie i pęcherzy w jajniku zapewne jest związany z owulacją. Co do potrzeby profilaktycznego usunięcia jajników w przypadku Pani choroby nowotworowej piersi decyzję w tej sprawie muszą wspólnie podjąć Pani prowadzący onkolog i ginekolog. W takiej sytuacji klinicznej nie ma bezpośredniego wskazania do usunięcia jajników.

Witam , mam za mało szczegółów , nie potrafię powiedzieć nic autorytatywnie! - prosze zaufać lekarzowi prowadzącemu!!! z.żurawski